XXIV finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’

W dniach 8  – 10 czerwca  2018 r. gmina Trzebiatów gościła ponad 200 młodzieżowych wolontariuszy z terenu całej Polski. Odbył się tu XXIV finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’.

Jedną z uczestniczek uroczystej gali była nasza wychowanka Paulina Włoch.

W piątek 8 czerwca 2018 r. po zakwaterowaniu w ośrodku wczasowym ‘’FAMA-STA’’ w Mrzeżynie uczestnicy finału udali się na przejażdżki statkami po porcie. W dalszej kolejności wyruszyli do Trzebiatowa, gdzie poznali historię i zabytki Trzebiatowa oraz obejrzeli rekonstrukcję historyczną dotyczącą 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kolejnego dnia wszyscy wolontariusze uczestniczyli w spływie kajakowym Kłodkowo – Trzebiatów, poznali ‘’potrawy naszych pradziadów’’ w Gosławiu oraz odwiedzili  Mandragorę w Gąbinie.

O godzinie 19.00 w Mrzeżynie w Centrum Sportu rozpoczęła się uroczysta Gala XXIV Finału Konkursu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Podczas uroczystości Burmistrz Trzebiatowa Pan Józef Domański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebiatowie Pan Jan Kaniewicz, radny województwa zachodniopomorskiego, przedstawiciel marszałka Pan Artur Łącki oraz poseł na Sejm, prezes Fundacji ‘’Świat na TAK’’ Pani Joanna Fabisiak uhonorowali 8 Wspaniałych Wolontariuszy z terenu całej Polski. Wolontariusze oraz wszyscy goście po uroczystej gali zebrali się przy ognisku.

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele w Mrzeżynie, a ok. 12.00 wszystkie grupy powróciły do swoich rodzinnych miast.

A oto relacja naszej wychowanki z tego niezwykłego zdarzenia:

„Sądziłam, że po trzech latach pracy w wolontariacie, wiem już wszystko, jednak pobyt w Trzebiatowie na finale „Ośmiu Wspaniałych” otworzył mi oczy. Poznałam ludzi, którzy tak jak ja, wyznaczyli sobie cel zmieniania świata na lepszy. Zrozumiałam, że nie mogę zrezygnować z wolontariatu, bo gdy raz się zacznie pomagać, to będzie się chciało to robić częściej, a po pewnym czasie okaże się, że wolontariat jest już częścią nas. Organizatorzy zadbali, bym na długo zapamiętała ten wyjazd – zapewnili nam wiele ciekawych atrakcji. Bardzo poruszyły mnie zachody słońca w Mrzeżynie. Poznałam wielu interesujących, pełnych pasji i zamiłowania do pomagania ludzi. Mam nadzieję, że za rok znowu wszyscy się spotkamy.” – Paulina Włoch.