„Anioły do mnie wysyłaj…”- XIX edycja Mikołajkowej Niespodzianki dla podopiecznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Zespołu Szkół nr 33 Szkoły Szpitalnej

Tradycja „Mikołajkowej Niespodzianki” już na stałe wkomponowała się w bożonarodzeniowy zwyczaj Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy. To już 19 rok, kiedy Aniołowie zstępują z niebios niosąc cudowną nowinę o narodzinach Bożego Dzieciątka Jezus. Anielscy posłańcy oprócz ciepła, serdeczności, uśmiechu i duchowego wsparcia, przynoszą ukojenie w bólu, cierpieniu i nierzadko długim powrocie do zdrowia małych pensjonariuszy Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Od kilkunastu lat niesiemy dzieło pomocy charytatywnej pt. „Anioły do mnie wysyłaj … ” na rzecz dzieci z Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych im. I. Sendlerowej dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy.

11 grudnia 2018 roku żwawym krokiem, pełni energii i zawładnięci mocą dobra i miłości – ruszyliśmy do naszych chorych milusińskich. Kierunek- Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł „Elfowe czary”. Maluchy z ogromną ciekawością, buzią pełna rumieńców oraz ogromnym zainteresowaniem, uczestniczyli w spotkaniu świątecznym. Radości nie było końca. Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w przedstawienie, a ich entuzjazm niósł się szerokim echem przez szpitalne korytarze. Radość sięgnęła zenitu, kiedy spotkanie uświetnił występ grupy cyrkowej, która dała fantastyczny popis sztuczek i piruetów akrobatyczno – cyrkowych rozbawiając zgromadzoną publikę do spazmatycznego śmiechu. Szpital ożył, w powietrzu krążyły fluidy miłości, radości i salwy dziecięcego szczebiotu. Kulminacyjnym punktem przedstawienia był taneczny popis grupy hip – hopowej, która wprawiła w uliczny rytm nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników rapowych dźwięków. Nogi, biodra, ręce spowite były w rytmie muzyki, zaś najważniejsze, że wszystko przebiegało w atmosferze wybornej zabawy.

Wręczenie upominków przez Świętego Mikołaja w asyście Aniołów to niezwykle ważny moment uroczystości, na który dzieciaki czekają z ogromną niecierpliwością. Tegoroczni sponsorzy wykazali się hojnością, i każde z dzieci bardzo radośnie reagowało na zawartość paczuszki, w której znalazło się mnóstwo słodkości i inne gadżety dla milusińskich.

Po zakończonej imprezie Święty Mikołaj z gwardią Aniołów skierowali się  na oddziały dziecięce do maluchów, które o własnych siłach, bądź z przyczyn niezależnych od nich, nie mogły uczestniczyć w przedstawieniu. Dzieci otrzymały podarunki, robiły zdjęcia z siwobrodym  dziaduniem i Aniołami.

To były cudowne i niezapomniane chwile. Z pewnością powrócimy tu za rok…

 

Cały projekt nie zostałby zrealizowany, gdyby nie nasi cudowni wolontariusze:

 

EKIPA WOKALNO – TEATRALNA PRZEDSTAWIAJĄCA „ELFOWE CZARY”:

 1. ELF NARRATOR – NATALIA KOŚLAK
 2. SZEFO – PAULINA WŁOCH
 3. MANFRED –ASIA GIERSZ
 4. ELFINA – MARIKA JARECKA
 5. BOJO JOJO – BOGUSIA KOLANOWSKA
 6. GUCIO – JOANNA CHRÓŚNIAK
 7. JAŚ – MAGDA ZIÓŁKOWSKA
 8. ANIOŁ  – JOANNA KIEPURA
 9. ANIOŁ  – KINGA STAŁOWSKA
 10. ANIOŁ  – KAMILA CYCKOWSKA
 11. ANIOŁ – ALEKSANDRA SONDOWSKA
 12. ANIOŁ – WIKTORIA TRZCIŃSKA
 13. ANIOŁ  – JULIA FLEMING  
 14. ANIOŁ – JAKUB ZDZIARSKI

ORAZ EKIPA ORGANIZACYJNA:

 1. BELZYT PAULINA
 2. BŁASZAK NIKOLA
 3. CHAŁAJCZAK KRYSTIAN
 4. ĆMIL WERONIKA
 5. DUBILEWICZ WERONIKA
 6. GAŁADYK KLAUDIA
 7. GARUS KAMILA
 8. GIERSZ PATRYCJA
 9. GŁOWACKA ANNA
 10. GŁOWACKI JAROSŁAW
 11. GOŁĄBEK WIKTORIA
 12. GOŹDZIEWSKA SARA
 13. KARWASZ JULIA
 14. KLIM NATALIA
 15. KOTOWSKA AGNIESZKA
 16. LEWCZYK ALEKSANDRA
 17. NIERADKA DOMINIKA
 18. NITKA MIRELLA
 19. NOWAKOWSKA AGNIESZKA
 20. PĄGOWSKA WERONIKA
 21. PIOTROWSKA EMILIA
 22. SADKOWSKA KINGA
 23. SIOŁKOWSKA PATRYCJA
 24. SZCZUCKA – KRIESE WIKTORIA
 25. WEILAND ZUZANNA
 26. MĄDROWSKA DOMINIKA

Warto wspomnieć o naszych „dobrych duszach” – naszych przyjaciołach, osobach, które wsparły to przedsięwzięcie.

Składamy im najszczersze i najserdeczniejsze podziękowania oraz ukłony:

Pani Maria Konarzewska – Dyrektor Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy,

Pan Marek Michałowski – oprawa muzyczno-instrumentalna,

Emilia Garczyńska – występ wokalny,

Magdalena Śliż – występ wokalny,

Grupa taneczna „Szkoła Tańca Bohema” pod kierunkiem  Pani Natalii Wierzbickiej,

Grupa cyrkowa z Zespołu Szkół nr 14 w Bydgoszczy pod opieką p. Anny Adamskiej, Ewy Redlarskiej – Tuchalskiej, Magdaleny Ostafin i Joanny Jaracz,

Zespół Szkół Gastromicznych pod kierownictwem Pana Krzysztofa Szczepaniaka – słodki poczęstunek.

Szczególne podziękowania dedykujemy tegorocznym sponsorom, którzy pomogli nam doposażyć świąteczne paczuszki: Collian, Unilever, Pentel oraz  PAN DARIUSZ KROSCHEL.

Pragniemy podziękować również za wsparcie z  Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii  za wsparcie finansowe projektu „PaT-ciaki – kolorują świat – wielozadaniowy program działań profilaktycznych dla młodzieży”, którego przedsięwzięcie Anioły do mnie wysyłaj… jest jednym z pięciu obszarów projektu.

Uroczystość była też okazją do wręczenia, przez naszą panią Dyrektor, panu Markowi Michałowskiemu statuetki „Przyjaciel Bursy nr 1” – który już od 19 lat bezinteresownie wspomaga akcję ANIOŁY DO MNIE WYSYŁAJ …

 

 

Na mikołajkowym spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli radia PiK i radia Eska oraz Tygodnika Bydgoskiego, którzy pięknie opisali nasze przedsięwzięcie… sami zobaczcie i posłuchajcie…

http://www.radiopik.pl/2,74811,troche-radosci-dla-chorych-dzieci-czyli-sw-mikol

http://www.tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/anioly-i-elfy-odwiedzily-szpital-dzieciecy-12-12-2018

Wszystkim przesyłamy iskierkę miłości i ciepła!

ORGANIZATORZY:

P. MAŁGOSIA, P. KASIA, P. AGNIESZKA, P. HANIA, P. ASIA i P. PRZEMEK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *