BURSA NR 1 IM. M. SZUŁCZYŃSKIEJ razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopada 2021 r.

WYCHOWANKOWIE, Rodzice, Wychowawcy – cała społeczność BURSY NR 1 IM. M. SZUŁCZYŃSKIEJ bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła

Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

BURSA NR 1 włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Wychowankowie i wychowawcy nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXLHewpUFpFO9_W3W82E0sMxxWSwoZXCpXbriEmrbRP4tihw/viewform

https://youtu.be/JDRbajzrXIw

UNICEF Polska – Plan lekcji z prawami dziecka

UNICEF Polska – Konwencja o prawach dziecka

Prezentacja o prawach dziecka.pdf