„HAPPY HOURS BURSOWYCH PaT-CIAKÓW – Z PROFILAKTYKĄ NA TY” (WYCIECZKA INTEGRACYJNA Z WARSZTATAMI DLA MŁODZIEŻY Z BURSY NR 1 IM. MAŁGORZATY SZUŁCZYŃSKIEJ W BYDGOSZCZY, UCZESTNICZĄCEJ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE „Profilaktyka a Ty”) – WIKTOROWO 2019

Przedsięwzięcie realizowane z funduszy z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019, w ramach projektu – „PaT-ciaki – kolorują świat – wielozadaniowy program działań profilaktycznych dla młodzieży”.

 

 

 

 

 

Dnia 7 czerwca 2019 r., o godzinie 10.00, pod opieką wychowawców: Małgorzaty Jeziorowskiej, Joanny Rusin i Przemysława Wieczorek, grupa bursowego PaTPORT-u wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Wiktorowa – miejsca PaT-owskiej przygody… miejsca, które odwiedziliśmy już po raz trzeci.

Pobyt w tym zacisznym miejscu rozpoczęliśmy od zakwaterowania w przytulnych pokojach i spaceru po malowniczej okolicy. Jezioro, lasy, śpiewające ptaki, kumkające żaby, to wszystko prawie na wyłączność dla nas.

Pierwszym punktem programu były  zajęcia profilaktyczne z Panem podkom. Marcinem Górak i Panem podkom. Maciejem Kujawińskim – funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.  Panowie zapoznali naszą młodzież z zagrożeniami wynikającymi z nieumiejętnego korzystania z akwenów wodnych. Dziewczęta uczestniczące w projekcie pozyskały wiele cennych informacji na temat tego, jak bezpiecznie spędzić czas wolny podczas wakacji letnich.

O g. 14.30 udaliśmy się na pyszny obiad serwowany przez wiktorowską stołówkę.

Zajęcia warsztatowe zaczęliśmy od ścianki wspinaczkowej, gdzie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami, siłą i fantazją w pokonywaniu przeszkody. Wszystkie dziewczęta bardzo dzielnie pokonywały swój strach i słabość przed wysokością, zabawa była przednia… szczególnie, gdy do akcji wkroczył Pan Przemek.

Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia z paintballa drużynowego, które naładowały nas ogromną dawką pozytywnej energii i dostarczyły wielu powodów do beztroskiego szaleństwa i śmiechu. Firma przygotowująca zajęcia,  zagwarantowała nam najwyższej jakości sprzęt, który miał zapewnić niezapomnianą zabawę, oraz wspomnienia, które na długo zagoszczą w pamięci naszych wychowanek. Zabawa w paintball pokazała nam, że jest to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim na integrację. Nie obyło się bez kontuzji, ale szybko zaradziliśmy problemowi, no bo po co jest apteczka pierwszej pomocy.

Jako, że u nas nie ma czasu na nudę i bezczynność, zaraz po paintballu wyruszyliśmy na kajakową przygodę z naszym ratownikiem Panem Marianem. Błogi czas w otoczeniu cudownej przyrody, jeziora, słońca, wyśmienitego towarzystwa, uśmiechu na twarzy, selfie fotek … żyć i nie umierać…

Po takim wysiłku i wrażeniach zasłużyliśmy na kolację, czekała na nas wymarzona pizza i wiele innych pyszności. Kuchnia w Wiktorowie jest wspaniała MMMMniammmmm.

O godz. 20.30 przyszedł czas na ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólne pogaduchy i wspominki.

Po dniu pełnym wrażeń, nie mieliśmy już nawet siły na grę w MAFIĘ… oddaliśmy się w objęcia Morfeusza, aby zregenerować siły na kolejny dzień.

Drugi dzień Pat-owskiej przygody – po bardzo krótkiej nocy i po zjedzeniu pysznego śniadania, rozpoczęliśmy od kajakowego szaleństwa. W czapkach na głowach, wysmarowani kremami – NIE WSZYSCY!!! zajęliśmy miejsca w kajakach. Pan Marian opowiadał nam liczne historie i zabawiał dziewczęta dowcipami, poprowadził nas bardzo ciekawym szlakiem, gdzie nie obyło się bez trudności i niespodzianek w postaci chociażby łabędzi, które nie koniecznie były zadowolone z naszego towarzystwa.

Muśnięci słońcem, pełni pozytywnych emocji i baaardzo głodni z wielką ochotą udaliśmy się na ostatni w tym roku wspólny posiłek.

Po obiedzie spotkaliśmy się w pokoju opiekuna PaTPORTU na podsumowaniu wyjazdu. Była to również okazja do oficjalnego pożegnania Kapitana PaTPORTU Bursy nr 1 Aśki Giersz i podziękowania jej za wspaniałe pełnienie funkcji przez ostatni rok. Młodzież w demokratycznych, tajnych wyborach wybrała nowego Kapitana, którym została Madzia Ziółkowska, a zastępcą Paulina Włoch – GRATULUJEMY!!!

Chwila na spakowanie swoich rzeczy, spacer na boisko, wspólne zdjęcia i parę chwil na odpoczynek podczas gry w Mafię. Nadszedł jednak czas na powrót do domu, a było szkoda wracać, bo było nam ze sobą wspaniale. Z niecierpliwością czekamy na następny wspólny wyjazd.

Teraz pozostaną nam wspomnienia, zdjęcia i filmiki oraz upominkowe gadżety, które będą przypominać nam te wspaniałe wspólne chwile.

Pragniemy nadmienić, że podczas wyjazdu zbierana była dokumentacja filmowa, która zostanie wykorzystana do stworzenia spotu o tematyce profilaktycznej, który będzie promował bezpieczeństwo na wodzie. Wideo materiał przekażemy na ręce Policji, która w ramach warsztatów z młodzieżą szkolną, będzie miała świetne narzędzie do rozpowszechniania idei PaT, a tym samym bezpiecznych wakacji.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Urzędowi Miasta Bydgoszczy, że w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019 otrzymaliśmy środki pieniężne, dzięki którym mogliśmy wspólnie zrealizować założenia w/w projektu profilaktycznego.

Młodzież z bursowego PaTPORTU (GIERSZ JOANNA, WEILAND ZUZANNA, ZIÓŁKOWSKA MAGDALENA, JARECKA MARIKA, CHRÓŚNIAK JOANNA, WŁOCH PAULINA, KIEPURA JOANNA, GIERSZ PATRYCJA, NOWAKOWSKA AGNIESZKA, KOLANOWSKA BOGUSIA)

oraz wychowawcy

Pani Małgosia Jeziorowska, Pani Asia Rusin, Pan Przemek Wieczorek

 

Co było, to było,
Co może być – jest
A będzie to, co będzie
Lecz zawsze to miło,
Że nie brak nam miejsc
Do których wracamy pamięcią….

(WIKTOROWO…)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *