„HAPPY HOURS BURSOWYCH PaT-CIAKÓW – Z PROFILAKTYKĄ NA TY” (WYCIECZKA INTEGRACYJNA Z WARZTATAMI DLA MŁODZIEŻY Z BURSY NR 1 IM. MAŁGORZATY SZUŁCZYŃSKIEJ W BYDGOSZCZY, UCZESTNICZĄCEJ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE „Profilaktyka a Ty”) – WIKTOROWO 2018

15-16.06. 2018 r.

Przedsięwzięcie realizowane z funduszy z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018, w ramach projektu – „PaT-ciaki – kolorują świat – wielozadaniowy program działań profilaktycznych dla młodzieży”.

Dnia 15 czerwca 2018 r., o godzinie 9.00, pod opieką wychowawców: Małgorzaty Jeziorowskiej, Joanny Rusin i Przemysława Wieczorek, grupa bursowego PaTPORT-u wyruszyła na dwudniową wycieczkę do OW w Wiktorowie.

Bursowy PaTPORT odwiedził Wiktorowo już po raz drugi. Są miejsca do których wraca się chętnie i to jest właśnie to miejsce – magia natury, ludzi i pozytywnej energii oraz wspaniałego jedzonka, które zaserwowały nam cudowne panie kucharki.

 „Trwaj, chwilo, trwaj, jesteś taka piękna!”  – to zdanie towarzyszyło nam przez cały wyjazd.

A oto krótko o tym co się działo na naszym profilaktycznym wyjeździe :

Grupa PaT- ciaków uczestniczyła  w zajęciach profilaktycznych z funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy. Obejrzeliśmy film, który zapoznał nas z tematyką cyberprzemocy pt. „Who Am I. Możesz być kim chcesz”.  
Po przerwie obiadowej odbyły się zajęcia Team Building, które naładowały nas ogromną dawką endorfin i dostarczyły wielu powodów do beztroskiej zabawy. 
O godz. 20.30 przyszedł czas na podchody. Dwie grupy rywalizowały ze sobą w tej niesamowitej, pełnej niespodzianek i zwrotów akcji zabawie. W dalszej kolejności ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspominki i relacje na żywo na FB.

Po dniu pełnym wrażeń, nie mogło obyć się bez gry w MAFIĘ i opowieści do poduchy. W pamięci pozostaną nam również chwile pełne grozy – czyli poszukiwanie kleszczy…

Kolejny dzień – rozpoczęliśmy od aktywnych zajęć na świeżym powietrzu – kajaki, ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia w terenie. To był bardzo intensywny czas, spędzony na łonie natury. Woda, ptaki, słońce – wszystko nam sprzyjało, a do tego wyśmienite humory.

… A potem chwila na spakowanie swoich rzeczy, spacer nad jeziorko, wspólne zdjęcia i parę chwil na błogie lenistwo… i niekończące się pytania „A mogę tylko do kolan…”.

 Nadszedł jednak czas na powrót do domu, a było szkoda wracać, bo było nam ze sobą wspaniale. Z niecierpliwością czekamy na następny wspólny wyjazd, który będzie okazją do rozpowszechniania idei profilaktycznej wśród nowych koleżanek i kolegów.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Urzędowi Miasta Bydgoszczy, że w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018 otrzymaliśmy środki finansowe, dzięki którym mogliśmy wspólnie zrealizować założenia w/w projektu profilaktycznego.

 

Młodzież z bursowego PaTPORTU 

oraz wychowawcy SymPaTycy

Pani Małgosia Jeziorowska, Pani Asia Rusin, Pan Przemek Wieczorek