Ogólnopolski Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” 2020 – I etap lokalny

Z przyjemnością informujemy, że nasza wychowanka Marika Jarecka została  zgłoszona przez Bursę nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Ośmiu Wspaniałych” – I etap lokalny.

Konkurs ma za zadanie promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodych ludzi, wrażliwych na potrzeby innych oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Przy ocenie kandydatur przez jury konkursu będą brane pod uwagę kryteria m.in. konsekwencja w realizacji podjętych prac, minimum 1 rok pracy wolontariackiej, umiejętność współpracy z innymi, empatia, podejmowanie różnych działań wolontariackich na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego, zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych.

Nasza Marika angażuje się w pracę na rzecz osób i instytucji w różnych obszarach życia społecznego. Pomaga, bo chce … nie robi tego dla korzyści materialnych, ale dla uśmiechu, spontanicznej radości, prostego uścisku dłoni…

Praca wolontariusza daje Marice szansę na wykorzystanie własnych umiejętności i predyspozycji, na rozwinięcie zainteresowań, zdobycie doświadczenia w nowych dziedzinach, wywieranie wpływu na zmiany w postrzeganiu osób niepełnosprawnych, terminalnie lub przewlekle chorych, samotnych i opuszczonych, a przede wszystkim daje szansę na pełne zaangażowanie się w ofiarowanie cząstki siebie dla drugiego człowieka.

W opinii wszystkich pracowników oraz wychowanków Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej Marika Jarecka to wzorcowy przykład kandydatki do wyróżnienia w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych 2020”.

Mocno trzymamy więc kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code