Światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Rok w rok  przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Kampania organizowana jest we wszystkich krajach świata w tym samym czasie.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy bowiem, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać i zwracać uwagę na ten poważny problem. Uczyć widzieć więcej, dokładniej, lepiej.

Bursa nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy już po raz drugi dołączyła do grona partnerów Ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży!  Razem z Fundacją po DRUGIE będziemy budować bezpieczny świat, świat pełen miłości i szacunku do drugiego człowieka.

W kampanii udział biorą podmioty, które pracują z dziećmi, młodzieżą i rodzinami – nie mogło więc zabraknąć i NAS.

W ramach kampanii placówki przygotowują w swoim środowisku wydarzenia, których celem jest kształtowanie świadomych postaw wobec przemocy, przygotowują działania edukacyjne i profilaktyczne, których motywem przewodnim jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwianie uczestników i wyposażanie ich w narzędzia niezbędne do właściwego reagowania na przemoc oraz szukania pomocy.

Źródło: http://podrugie.pl/kampania-19-dni/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code