HAPPY HOURS – WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA MŁODZIEŻY Z WiPPORTU UCZESTNICZĄCEJ W PROGRAMIE „Wychowankowie i Profilaktyka” – WYCIECZKA DO WIKTOROWA.

Przedsięwzięcie zrealizowane z funduszy z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023

Dnia 16 czerwca 2023 r., pod opieką naszych wychowawców: Małgorzaty Jeziorowskiej, Joanny Rusin i Przemysława Wieczorka, wyruszyłyśmy na dwudniową wycieczkę do WIKTOROWA. Wygodny bus ze wspaniałym kierowcą Panem Rysiem dowiózł nas na miejsce WiP-owskiej przygody.

Pobyt w tym cudownym miejscu rozpoczęliśmy od bezskutecznego poszukiwania telefonicznego zasięgu… niestety tak to już tu bywa, że czasami się uda, a czasami nie… Zajęliśmy więc swoje miejsca noclegowe, rozpakowaliśmy bagaże i…

….udaliśmy się na warsztaty profilaktyczne, prowadzone przez Nadkomisarz Monikę Hermann z Komendy Wojewódzkiej Policji. Pani Monika podzieliła się z nami profesjonalną wiedzą dot. niebezpiecznego zjawiska jakim jest hejt. Wspólnie spędzony czas przy słodkościach, obfitował w ciekawe dyskusje oraz wymianę doświadczeń. To wszystko na łonie natury.

Godzina 14.00 to czas na nagranie spotu z udziałem wszystkich uczestników wyjazdu … / dostępny wkrótce / oraz na kilka zabaw integracyjnych… gdzie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi i fantazją.

O godzinie 15.00 wygłodniali udaliśmy się w kierunku sali bankietowej, gdzie zaserwowano nam pyszny obiad.

Jako, że u nas nie ma czasu na nudę i bezczynność, już o g. 16.00 wyruszyliśmy na kajakową przygodę z naszym niezastąpionym ratownikiem Panem Marianem. Błogi czas w otoczeniu cudownej przyrody, jeziora, słońca, wyśmienitego towarzystwa, uśmiechu na twarzy, selfie fotek … żyć i nie umierać…Wróciliśmy uśmiechnięci, troszeczkę przemoczeni, zmęczeni i głodni.

Po takim wysiłku i wrażeniach zasłużyliśmy na kolację, czekało na nas wiele pyszności. Kuchnia w Wiktorowie jest wspaniała mniammmmm.

Po kolacji trzeba było spalić te wszystkie kalorie, a więc wyruszyliśmy na spacer po okolicy. Dotarliśmy do źródełka Św. Huberta i starego obozowiska harcerzy. Napiliśmy się wody o cudownej mocy …. Mamy nadzieję na wieczną młodość.

Wieczorno – nocne spotkanie w sali bankietowej zakończyło pierwszy dzień naszej wycieczki. Herbatka, słodkości i przednia zabawa w odwrócone kalambury oraz mini karaoke dostarczyła nam wiele uśmiechu.

Wszystkie zajęcia, naładowały nas ogromną dawką pozytywnej energii i dostarczyły wielu powodów do beztroskiego szaleństwa i śmiechu. Zabawa pokazała nam, że jest to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim na integrację. Bawiliśmy się przednio, każdy z nas miał okazję doświadczyć pozytywnych emocji. Zaspokoiliśmy potrzebę przeżywania radości, współpracy, spontaniczności i pełnej akceptacji. Czuliśmy się bezpiecznie i beztrosko.

Po godzinie 23.00 … z pomieszczeń mieszkalnych jeszcze przez chwilę dochodziły dzikie okrzyki, wesołe piski, a potem już tylko szepty. Z przyjemnością wyłożyliśmy swoje zmęczone ciała na miękkie łóżka w celu zregenerowania funkcji życiowych. Spało się cudownie …

Po szaleństwach poprzedniego dnia i po bardzo krótkiej nocy, wstaliśmy o bardzo nieludzkiej godzinie i udaliśmy się na wypasione śniadanie.

Po tym, jak zaspokoiliśmy potrzebę napełnienia naszych żołądków nadszedł czas… nie nie nie na odpoczynek… ale na dalszą zabawę. Najedzeni, pełni sił i zapału do wspólnego działania, wyruszyliśmy na wycieczkę kajakami. Płynęliśmy bardzo ciekawym szlakiem, gdzie nie obyło się bez trudności i niespodzianek. Niesamowite zwroty akcji towarzyszyły nam całą drogę. Pogoda nawet ta najbardziej słoneczna kiedyś się kończy … przez ostatnie pół godziny kajakowania płynęliśmy pod wiatr i nasze ręce odmawiały posłuszeństwa, gdzieś w oddali słychać było burzowe grzmoty i raz po raz błyskawice. Oj działo się.

W przerwach na wiosłowanie, co niektórzy z nas, postanowili podnieś poziom cukru w organizmie i potajemnie wcinali ciasteczka i paluszki, hmmm, ale nic nie umknie operatorowi kamery – MAMY TO ZAREJESTROWANE!!!

Szaleństwa kajakowe dziewczyn przyprawiały Panią Asię o palpitacje serca, do tego stopnia, że nie mogła poradzić sobie z wiosłowaniem… czynność tę, przejął prawie w całości Pan Przemek. No bo ktoś musi przecież pchać kajak do przodu.

Zmęczeni i rozbudzeni, radośnie podreptaliśmy na obiad – nie musimy mówić, że był smaczny.

A potem seans filmowy w Sali z baaaaardzo wygodną sofą. Nie wszyscy pokonali zmęczenie, więc odpłynęli w objęcia Morfeusza.

Nadszedł jednak czas na powrót do domu, a było szkoda wracać, bo było nam ze sobą wspaniale. Z niecierpliwością czekamy na następny wspólny wyjazd.

Pragniemy nadmienić, że podczas wyjazdu zbierana była dokumentacja filmowa, która zostanie wykorzystana do stworzenia spotu o tematyce profilaktycznej, który będzie promował zdrowy styl życia. Wideo materiał przekażemy na ręce Policji, która w ramach warsztatów z młodzieżą szkolną, będzie  miała świetne narzędzie do rozpowszechniania idei WiP a tym samym życia bez nałogów.

Już wkrótce na FB Bursy nr 1  będziecie mogli obejrzeć filmik, jak spędziliśmy ten fantastyczny czas.

A póki co zapraszamy do galerii zdjęć z pobytu w Wiktorowie.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Urzędowi Miasta Bydgoszczy, że w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023 otrzymaliśmy środki pieniężne, dzięki którym mogliśmy wspólnie zrealizować założenia w/w projektu profilaktycznego.

Młodzież z bursowego WiPPORTU (Patrycja G., Marlenka Ch., Martyna W., Samanta B., Ania K., Weronika K., Ania S., Kinga J., Monika Cz., Weronika K., Ola P., Zosia G., Wiktoria P., Wiktoria L.)

oraz wychowawcy Pani Małgosia Jeziorowska, Pani Asia Rusin, Pan Przemek Wieczorek