„MAMY ZŁOTE SERCA – DBAMY O UŚMIECH KAŻDEGO DZIECKA” (akcja charytatywna na rzecz wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Chełmnie)

„…Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi…”

 

6 czerwca 2023 r. grupa wspaniałych wolontariuszek z Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy, wyruszyła w odwiedziny do naszych przyjaciół z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Chełmnie, by podzielić się dobrym humorem, pozytywną energią i radością ze wspólnie spędzonego czasu.

Powitała nas gromadka fantastycznych dzieci wraz ze swoimi opiekunami – wszyscy nastawieni na śmiech, zabawę, śpiew i taniec. Nasze dziewczyny miały pełne ręce roboty, w sposób profesjonalny i bardzo kreatywny zajęły się organizacją czasu wolnego swoich młodszych koleżanek i kolegów. I w myśl słów „…Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, ale starzeją się, bo przestają się bawić.” /Mark Twain/ bawili się wszyscy: młodzi i Ci bardziej doświadczeni życiem😊

„…Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…”/Janusz Korczak/

Uśmiechu i radości było wiele, słyszało nas chyba całe Chełmno…

Spotkanie zakończyliśmy spontaniczną pantomimą w wykonaniu wychowanek i wychowawców z Bursy nr 1. Każda z osób miała okazję po raz pierwszy wcielić się w bajkowe role. Wspaniałe doświadczenie, a dla niektórych rola życia😊. Wszystkim więc należą się wielkie BRAWA .

Na koniec naszego spotkania były wspólne zdjęcia, poczęstunek i podziękowania. Cudowny czas…

Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Domu Dziecka Panu Wojtkowi Woźny, Pani Beacie Wolskiej– wychowawcy oraz pozostałym pracownikom chełmińskiej placówki za tak mega cudowne przyjęcie, poczęstunek i serdeczność.

Do bursy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo pozytywnie nakręceni…

Wszyscy wiemy, że czas poświęcony na wolontariat owocuje nabywaniem wspaniałych znajomości, zwiększaniem poczucia wspólnoty, poczucia własnej wartości, poczucia bycia ważnym i potrzebnym oraz podnoszeniem umiejętności interpersonalnych. Każdy czerpie z tych działań coś dla siebie…

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszkom za czas poświęcony dzieciom i za wielkie, dobre serducha😊 Ani S., Weronice K., Kindze J., Klaudii K., Wiktorii P., Wiktorii L., Marlence Ch., Monice Cz., Ani K., Oli P., Zosi G. oraz naszej absolwentce Patrycji G.

DZIEWCZYNY BYŁYŚCIE FANTASTYCZNE !!! DZIĘKUJEMY…

Organizatorzy przedsięwzięcia „MAMY ZŁOTE SERCA – DBAMY O UŚMIECH KAŻDEGO DZIECKA” (akcja profilaktyczno – wolontaryjna na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Chełmnie) serdecznie dziękują za pomoc finansową , która została nam przyznana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, dziękujemy również Pani Dyrektor Marii Konarzewskiej za przychylność oraz nieustanne wspieranie naszej inicjatywy, a także sponsorom akcji tj. FIRMIE PENTEL, FIRMIE COLIAN oraz FABRYCE WYROBÓW CUKIERNICZYCH JAGO, które już od wielu lat przygotowują niespodzianki, którymi możemy obdarować chełmińskie dzieci podczas naszych spotkań.

Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli to spotkanie było radosne, kolorowe, zabawne i słodkie…

Organizatorzy przedsięwzięcia „MAMY ZŁOTE SERCA – DBAMY O UŚMIECH KAŻDEGO DZIECKA”

Joanna Rusin, Małgorzata Jeziorowska, Agnieszka Zamorowska, Małgorzata Kulpińska, Agnieszka Olejniczak, Katarzyna Kwiatkowska, Przemysław Wieczorek i Piotr Święcicki – wychowawcy Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy.