Polska Fabryką Dobra

pfd1

 

Bursa nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy przystąpiła do programu  ogólnopolskiego  POLSKA  FABRYKA  DOBRA w dniu 9 stycznia 2015 r.

Celem w/w programu jest wypromowanie wolontariatu jako ciekawej i niosącej wiele satysfakcji formy aktywności młodych ludzi.

Nasza młodzież – wolontariusze Bursy nr 1, mają wiele pozytywnej, tryskającej radością energii. W codziennych działaniach dajemy tego dowód. Już wiele osób, instytucji i placówek miało okazję się o tym przekonać. Chcemy, aby cała Polska dowiedziała się o poczynaniach młodych osób zamieszkujących w Bursie nr 1 w Bydgoszczy, dlatego wzięliśmy udział w konkursie RADOSNY WOLONTARIAT i NAKRĘĆ SIĘ NA WOLONTARIAT, organizowanych przez Polska Fabryką Dobra.

Przesłaliśmy do biura Polskiej Fabryki Dobra zdjęcia wraz z krótkim opisem,  obrazujące w radosny sposób działalność wolontariacką wychowanków Bursy nr 1. Z informacji uzyskanej od organizatorów wiemy, że dokumentacja naszych działań ukaże się na ogólnopolskiej wystawie promującej wolontariat…

Zostaliśmy też nagrodzeni w konkursie  „Nakręć się na wolontariat” .

W ramach konkursu zostały przesłane i nagrodzone trzy projekty filmowe:

  1. Projekt Pt. „Bursa is also happy, Nasi wolontariusze w akcji”, który prezentuje naszą młodzież – wychowanków Bursy nr 1 w teledysku z podkładem muzycznym piosenki Pharrella Williama Happy. –twórca i montaż – Adam Bartoszek.
  2. Projekt Pt. Wolontariat, który prezentuje pracę naszej młodzieży na rzecz pensjonariuszy z bydgoskich szpitali dla dzieci i młodzieży przewlekle chorej oraz dla wychowanków Domu Dziecka w Chełmnie w akcjach charytatywnych pt. „Anioły do mnie wysyłaj…” i „Mamy złote serca, dbamy o uśmiech każdego dziecka”. twórca – Adam Bartoszek, montaż – Pan Przemysław Wieczorek.
  3. Spot promujący wolontariuszy w ramach projektu„Pokoloruj ze mną świat”realizatorzy-Magda Góral, Justyna Zwierzyńska, Robert Brążkiewicz, Emilia Konieczka, Monika Modrzewska – montaż – Piotr Grabowski.

Filmy zostaną wykorzystane w kampanii projektu „Polska Fabryką Dobra”, a organizatorzy przyjadą do Bursy NR 1 i z młodzieżą nakręcą film o bursowym wolontariacie.

Warto również zaznaczyć, że Bursa nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy, przystąpiła do akcji organizowanej przez POLSKĄ FABRYKĘ DOBRA pt. Tydzień Dobrych Uczynków – i uwierzcie , że było czym się pochwalić.