POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2023’

„Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy ją chcieli zatrzymać, przemija”.

 

DRODZY ABSOLWENCI!

 

 Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym:

„Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”

Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

Dnia 18 kwietnia 2023  r. o godzinie 19.30 w świetlicy Bursy nr 1, żegnaliśmy tegorocznych absolwentów…

Gości powitała Pani Dyrektor – Maria Konarzewska, która uhonorowała pisemnymi podziękowaniami oraz upominkami szczególnie wyróżniających się wychowanków naszej bursy za działalność charytatywną, profilaktyczną, sportową, a także promocję naszej placówki w środowisku lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Pani Dyrektor życzyła naszym absolwentom realizacji wszystkich zamierzonych celów, spełnienia marzeń i powodzenia w dorosłym życiu.

Za program artystyczny i oprawę muzyczną uroczystości odpowiadały wychowanki: Martyna W., Anna K., Weronika K., Monika Cz., Marlena Ch., Dawid H. Wychowankowie pod kierunkiem wychowawców, przygotowali piękny program, w skład którego wchodziły: występy wokalne, słowne oraz Gala wręczenia Bursantek 2023.

Podsumowaniem uroczystości była wspólna kolacja.

Absolwenci podziękowali Pani Dyrektor, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi oraz swoim młodszym koleżankom i kolegom za wspólnie spędzony czas wręczając piękne bukiety kwiatów i pamiątkowy collage zdjęć.

W zorganizowaniu spotkania pomogła nam Sekcja Wokalna, Sekcja Dekoratorska oraz Sekcja Kulinarna.

Bardzo wszystkim dziękujemy.